Teavitus täiskasvanute hambaravi hüvitise kohta

Palume mõistvat suhtumist, et AS Ode ei sõlminud Eesti Haigekassaga alates 1. juulist 2017 kehtima hakanud täiskasvanutele hambaravi osutamise lepingut, sest haigekassa poolt jõuga peale surutavate piirhindadega pole kvaliteetset hambaraviteenust võimalik osutada.

Toetume siinkohal ka Eesti Hambaarstide Liidu seisukohale (https://ehl.ee/ehl-seisukoht-haigekassa-piirhindadest/ ), et haigekassa kehtestatud piirhinnad ei kata hambaraviga seotud reaalseid kulusid.

Samas kinnitame, et kuni 19-aastaste laste hambaravi jätkub haigekassa lepingupartnerite juures esialgu muudatusteta. Lisaks oleme lepingupartnerid kirurgia ja ortodontia alal.
Ka pensionäride proteesihüvitise kasutamise kord jääb kuni 31. detsembrini 2017 endiseks, kuid 1. jaanuarist 2018 kehtestatavad haigekassa proteesiteenuste piirhinnad lõpetavad senini hästi toiminud rahalise proteesihüvitise.

Patsient, kes soovib teavet haigekassa täiskasvanute hambaravi lepingupartnerite kohta, saab pöörduda Haigekassasse klienditelefonil 669 6630 või infotelefonil 16363; e-posti aadressil info@haigekassa.ee; posti teel: Lastekodu 48, Tallinn, 10144 või külastades Eesti Haigekassa klienditeenindust.

Loe lisaks