Minikruvid

Minikruvide edukusmäär on kirjanduse endmetel 70-100%.

Minikruvide kasutuselevõtuga on avardunud ortodontilise ravi võimalused problemaatilise ankurduse puhul, kus traditsionaalsed vahenditega pole võimalik saavutada soovitud eesmärki. Näiteks on nende abil võimalik sulgeda eksraktsioonivahesid, intrudeerida või ekstrudeerida hammast, tuua suhu peetunud hammas, tõsta püsti kaldunud hammas.
Kõige sagedasem probleem minikruviga on selle eemaldumine. 15-25% minikruvidest eemaldub üsna pea peale asetamist kuu aja jooksul. See on tavaliselt valutu, kuid vajab enamasti uuesti asetamist. Minikruvide edukusmäär on kirjanduse endmetel 70-100%.

Teine võimalik risk on kõrvalasetseva hambajuure kahjustamine minikruvi asetamise käigus. Uuringud näitavad, et selline väike kontakt kruvi ja juure vahel on siiski hamba poolt hästi talutav ning püsiv kahjustus tekib väga harva.

Kruvi asetatakse tuimestuse all otse läbi limaskesta luusse. Protseduur on valutu ja võtab enamasti aega vähem kui viis minutit. Adekvaatsete hügieenivõtete puhul on infektsiooni tekkimine ebatõenäoline.

 

Broneeri aeg


 

Ortodont - Laste ja täiskasvanute ortodontiline ravi Riia tn kliinik kati@ode.ee »

© 2024 Ode.ee | kodulehe tegemine vvunk