Reteinerid

Retentsioon on sama tähtis kui breketravi. Ilma korrektse reteineri kandmiseta võib breketraviga saavutatud tulemus tagasi langeda. Retentsioon tagab ilusa naeratuse ja funktsionaalse hambumuse pikakas ajaks.

Retentsiooniplaat – plastmassist plaat kinnitub hammaste külge klambritega. Retentsiooniplaati kantakse kogu aeg 6 kuu jooksul, seejärel 3 kuud öösiti ja edaspidi 3 kuu jooksul üle öö. Edasise retentsioonireziimi määrab ortodont. Plaadi võib eemaldada söömiseks, hammaste puhastamiseks ja sportimisel, kui aparaat võib saada kannatada.

Essix reteiner – õhukesest läbipaistvast plastikust kape, mida on mugav kanda ja mis ei paista välja. Essix reteinerit kantakse 1 nädala jooksul kogu aeg (v.a söömine, puhastamine), edaspidi 1 aasta jooksul öösiti. Täpsema retentsioonireziimi määrab ortodont.

Hammastele kleebitud traatreteiner – pikaaegne reteiner on painutatud täpselt hammaste järgi ja kleebitud hammaste sisemisele keelepoolsele pinnale. Kleebitud reteiner ei nihku paigast ja hoiab hambaid paigas kogu aeg.

Hooldus

  • Reteinerite eest tuleb hoolitseda ettevaatlikult, kuna need on üsna õrnad. Reteinerit ei või panna väga kuuma või külma vette, kuna see võib muuta nende kuju. Reteinerit ei või ise sättida või painutada. Reteineri kadumisel, purunemisel tuleb kiiresti pöörduda ortodondi poole.
  • Kadunud või purunenud reteiner ei tähenda ainult lisakulu, vaid mõjutab ravi tulemuse püsimist. Ilusa naeratuse ja hambumuse saavutamiseks on oluline arsti ja patsiendi vaheline koostöö.
  • Kui reteiner pole suus, siis hoia seda ALATI karbis. Reteinerit peaks karbis hoidma niiske salvräti sees, mis hoiab ära aparaadi kuivamise (kujumuutuse).
  • Puhasta reiteinerit kord päevas harja ja veega. Vajadusel võib kasutada vedelseepi, nõudepesuvahendit või spetsiaalset plastmassi (proteesi) puhastusvedelikku mustuse lõhustamiseks. Eemaldatavat reteinerit ei tohi hambapastaga pesta.
  • Vastuvõtule tulles peab reteinieri kaasa võtma.

 

Broneeri aeg


 

Ortodont - Laste ja täiskasvanute ortodontiline ravi Riia tn kliinik kati@ode.ee »

© 2024 Ode.ee | kodulehe tegemine vvunk