Panoraamröntgen, 3D

Tegemist on kaasaegseima lõualuude uuringuks mõeldud röntgenseadmega Eestis: teha saab nii panoraampilte, 3D uuringuid kui ka ortodontias vajalikke külg- ja otsevõtteid väga suure täpsusega ja seejuures väga väikese kiirguskoormusega.

3D seade võimaldab saada lõualuu anatoomiast väga õhukeste kihtidega ruumilise kujutise

Kui senine röntgenipilt on kahemõõtmeline, siis 3D seade võimaldab saada lõualuu anatoomiast väga õhukeste kihtidega ruumilise kujutise, sarnaselt kompuutertomograafiga.

Uus seade avardab suu- ja hambahaiguste diagnostika ja ravi võimalusi.

Saadud kujutis on väga täpne kolmemõõtmeline pilt lõualuust ja hammastest. See võimaldab avastada tavaliste uuringutega mitteleitavaid muutusi, nagu hamba lisajuured ja –kanalid, hamba murrud, varjatud põletikukolded, uurised, parodontiidi kahjustused jne. Teine oluline valdkond on kirurgilised probleemid: peetunud- ja lisahambad, tsüstid, põletikud, alalõualiigese haigused.

Peamine 3D kasutusala on loomulikult hammaste implantatsiooniga seonduv.

3D kujutise abil planeeritud implantaadid – täpseim ja kindlaim lahendus.

Kolmemõõtmelisel kujutisel saab hinnata lõualuu kõrgust, laiust ja anatoomiliste struktuuride (põskkoopad, närvid jne) kaugust täpsemalt kui mistahes muul moel. Lisaks luu mõõtmisele saab paigaldada lõualuu kujutisse virtuaalse implantaadi ja hinnata seega implantaadi paigaldamise võimalikkust, luu taastamise vajadust ja muid vajalikke tegevusi ning riske. Selline tegevus kannab nime implantatsiooni virtuaalne planeerimine. Eriti oluline on virtuaalne planeerimine täiesti hambutu lõualuu korral, kus ainult seda metoodikat kasutades saab implantaadid paigaldada õigesse asendisse ja oluliselt lühendada operatsiooniaega, mis on väga tähtis paranemise seisukohast.
Ode Hambakliinikus on juba aastaid kasutusel olnud virtuaalne planeerimine Simplant tarkvara abil ja Belgiast tellitud individuaalne lõualuufragment koos operatsiooni juhtplaadiga. Selle jaoks sobiv uuring tehti varem kogu keha kompuutertomograafiga. Uus seade võimaldab implantatsioonieelset uuringut ja planeerimist teha kiiremini, täpsemalt ja oluliselt väiksema kiirguskoormusega.

Virtuaalselt planeeritud operatsiooni juhtplaadiga saab implantaadid kiiresti paigaldada ettenähtud kohtadesse ja kohe kinnitada ka varem valmistatud proteesi. See nn „hambad ühe päevaga“ lahendus on mugavaim viis täieliku hambutuse proteesimisel.

Uue seadme eelised: kiirus, pildi täpsus ja väike kiirguskoormus.

Seade annab väga täpse kujutise, kuna patsiendi pea on kindlalt fikseeritud ja uuringu aeg on lühike, ainult 10 – 20 sekundit. Patsient ei saa röntgenkiirgust uuringu ajal pidevalt, vaid see toimub pulseerivalt, seetõttu on kiirgusdoos kordades väiksem kui vastaval uuringul kompuutertomograafiga.

Uuringu ajal patsient istub ja seade töötab nagu harjumuspärane panoraamröntgen. See on patsiendile mugav ja võimaldab vältida liigutusi uuringu ajal.

Viiekihiline panoraamülesvõte.

Peamise uuendusena saab seadmega ühe panoraamülesvõttega teha 5 pilti lõualuude erinevatest kihtidest. See on väga oluline hambumuse probleemidega patsientidel, samuti parodondi haiguste, juureravi, implantaadi patsientidel ja paljudel teistel juhtudel. Lisaks on eri programmid eriti laia lõualuu, laste ja alalõualiigese uurimiseks.

Ode Hambakliinik on 3D uuringute toel spetsialiseerunud implantatsioonile ning suu-, näo- ja lõualuukirurgiale.

Meie kliinik kasutab heade tulemustega Saksamaal omandatud lõualuu kasvatamise ja implantatsiooni metoodikat

Meie kliinik kasutab heade tulemustega Saksamaal omandatud lõualuu kasvatamise ja implantatsiooni metoodikat, mida oleks ilma virtuaalse planeerimiseta väga raske teostada. Seda teevad eriväljaõppe saanud kaks kirurgi ja kolm proteesiarsti. Kasutatav meetod võimaldab ühe operatsiooniga teha ulatuslike lõualuudefektide taastamist, mis teeb ravi käigu kiiremaks ja odavamaks.

Proteesispetsialistid Liina Krünvald, Ilmar Roosimaa ja Tanel Ivask arutavad üksikasjalikult läbi iga virtuaalse planeerimise keerulisema juhtumi.

Pakume uuel röntgenseadmel uuringuid nii oma patsientidele kui kõigile abivajajatele üle Eesti.

© 2024 Ode.ee | kodulehe tegemine vvunk